TECNOPHYT, KTÓRY NIE JEST PO PROSTU NOWY

Tworząc nowy Tecnophyt pH+ v 2.0 8w1 duży udział mieli polscy rolnicy i ich problemy podczas przygotowywania oprysków. Problemy te głównie dotyczyły wytrącania się osadów na dyszach, tworzenia się kryształów i osadów w opryskiwaczu oraz całkowitych przypadków wytrącenia się substancji aktywnych tzw. „zważenia opryskiwacza” . Pierwsza wersja Tecnophytu pH+ rozwiązywała ww problemy, co wiązało się z sporymi kosztami ze względu na bardzo twardą i zasadową wodę. Aby doprowadzić wodę do pełnej czystości wymagało to większej ilości preparatu. Badania wykonane w Agro-Perfect z Bydgoszczy pokazały, że stosowana woda do oprysków zawiera nie tylko kationy Ca++ Mg++ i wysokie pH, ale również występują bardzo wysokie wysycenia wodorowęglanami, chlorkami, krzemianami i nadzwyczaj duże ilości metali ciężkich różnego pochodzenia.

Bezpośredni dostęp do naukowców z Agritecno Fertilizantes  z Walencji i Instytutu naukowego pozwolił nam szczególnie zwrócić uwagę na polskie ujęcia wody i jej skład. Dzięki temu opracowano nową formułę Tecnophytu pH+ v 2.0 8w1 dla Polskich rolników.  Unowocześniono formułę kondycjonera wody Tecnophytu pH+, który kondycjonuje zarówno formy chemiczne wodorowęglanowe, wodorotlenkowe siarczanowe itd. oraz Ca++ Mg++. Dodatkowe prace naukowe pozwoliły  stworzyć najnowocześniejszą  formułę do wiązania i blokowania metali ciężkich w wodzie, którą nazwano Chela-Blok.

Dzięki innowacyjnej formule Chela-Blok i reaktywnemu kondycjonerowi wody eliminujemy całkowicie negatywny wpływ wszystkich szkodliwych związków chemicznych z cieczy roboczej.

HARMONIA IDEAŁU

JESZCZE BARDZIEJ SKUTECZNY

Efektem tak kompleksowego działania Tecnophyt pH+ v2.0 8w1 jest jeszcze bardziej skuteczny. Dzięki temu fungicydy, herbicydy insektycydy, regulatory wzrostu,  nawozy dolistne i biostymulatory działają jeszcze skuteczniej w roślinie.

Po całkowitym oczyszczeniu wody ze związków chemicznych zmieniamy jej zasadowość i zaczynamy regulować poziom pH.

Wykorzystujemy do tego regulator odczynu pH, który uruchamiany jest dopiero po związaniu wszystkich substancji chemicznych w wodzie.

Tecnophyt pH+ v2.0 8w1 jako nieliczny może regulować pH nawet do poziomu pH 1. Dzięki temu zapewnia najsilniejsze działanie grupy środków ochrony roślin, mikroelementów użyźniaczy glebowych, niektórych biostymulatorów, których środowisko skuteczności jest na poziomie pH 2-3 w wodzie uzdatnionej i skondycjonowanej. Taka formulacja i sposób działania wyróżnia Tecnophyt pH+ v2.0 8w1 od innych produktów, których działanie zaczyna się a zarazem kończy tylko na zakwaszaniu wody, i to do przeciętnego poziomu pH 4 – bez żadnych innych funkcji.

WYJĄTKOWY. DLACZEGO?

Wyróżnikiem jest szczegółowa, specjalistyczna i praktyczna wiedza oparta na Systemie Wspomagania Skuteczności (SWS) PerfectORO uzyskana poprzez praktykę, laboratoria w Agritecno Fertilizantes oraz współpracę z Instytutem naukowym  w Walencji. Uzyskane wyniki przyczyniły się do zbudowania rzeczywistego skutecznego systemu mieszania substancji aktywnych w opryskiwaczu.

Bardzo często zdarza się ze w opryskiwaczu mieszane są wzajemnie antagonistyczne substancje aktywne, które powinny być stosowane w skondycjonowanej wodzie i pH 3, a inne w pH 7 lub 8. Co powoduje ograniczenie skuteczności i czasu ich działania. Twarda woda dodatkowo wspomaga antagonizmy w mieszaninach. Dotyczy to zarówno substancji aktywnych np. glifosatów tebukonazloli, alfacypermetryny chloropiryfosu, regulatorów wzrostu i pozostałych, Dodatkowym negatywnym czynnikiem, który nie korzystnie wpływa na skuteczność substancji aktywnych jest nie odpowiednie mieszanie pestycydów z różnymi formami chemicznymi mikro i makroelementów. To kolejny etap ograniczenia skuteczności działania oraz przyczyna bardzo wielu spotykanych na polu objawów fitotoksyczności w roślinach. W związku ze zmieniającymi się warunkami pogodowymi i ograniczeniami czasowymi jesteśmy wielokrotnie zmuszeni do zmieszania wielu substancji aktywnych podczas jednego zabiegu.

MACHINA KORZYŚCI

WIEDZA I PASJA

Rozwiązaniem, jest wiedza z Technologii PerfectOROTM, która pokazuje w jaki sposób, w jakiej kolejności, jakie preparaty- substancje aktywne należy aplikować do opryskiwacza, jak skondycjonować wodę i do jakiego poziomu pH ją zakwasić, aby wszystkie substancje aktywne i mikroelementy zadziałały zgodnie z etykietą, a których substancji definitywnie nie można ze sobą mieszać. Takie doradztwo ze strony specjalistów Agro-Perfect zapewnia używanie prawidłowych mieszanin, dzięki temu wykonuje się skuteczne zabiegi, oszczędza czas i zarabia na ograniczeniu stosowanych substancji aktywnych przy jeszcze większych skutecznościach w ochronie chemicznej, nawożeniu dolistnym, podniesienie skuteczności kwasów humusowych i fulwowych, efektywnym działaniu biostymulatorów i aminokwasów,  co przekłada się na bezpośredni i rzeczywisty zysk dla gospodarstwa.

MNIEJ, DAJE WIĘCEJ KORZYŚCI

Nieodłącznym elementem jest pytanie: ile Tecnophytu pH+ v2.0 8w1 zastosować ??

W związku z podniesieniem zawartości reaktywnego kondycjonera wody oraz dodaniu formuły Chela-blok specjalnie dla polskich rolników na bardzo twardą i zasadową wodę dawkowanie różni się tylko między zawartością kationów i metali ciężkich. Aby precyzyjnie wskazać kiedy woda jest w pełni skondycjonowana i gotowa na przyjęcie substancji aktywnych użyliśmy realnego indykatora pH, który poprzez zmianę barwy cieczy wskazuje kiedy woda jest gotowa oraz jaki posiada odczyn.

Na opakowaniu produktu jest specjalistyczny wskaźnik, który każdemu rolnikowi indywidualnie, z każdego źródła wody wskaże, kiedy woda jest gotowa do oprysku i ile preparatu na każde źródło musi zużyć. Wynika to z tego, że my wiemy, że każdy rolnik ma inne źródła wody, inne właściwości fizyko-chemiczne i zużywa inną dawkę preparatu. Nie można jej uśrednić, jak to jest w przypadku  tanich zamienników,

Dzięki temu rolnik nigdy nie zużywa za dużo Tecnophytu pH+ v2.0 8w1, co przekłada się na jego bezpośrednią oszczędność i ekonomiczne uzasadnienie stosowania preparatu.  Dlatego Tecnophyt pH+ v2.0 8w1  stosowany jest regularnie i standardowo w każdym gospodarstwie i do każdego zabiegu.

 

 

SILNIEJSZY, NIŻ NAJSILNIEJSI

SIŁA POŁĄCZONYCH FUNKCJI

Oczywistym jest to, że bez adiuwanta preparat nie był by w pełni skuteczny, bo woda spływałaby z liści na glebę.

Od dawna wielu rolników stosuje różne adiuwanty, nie koniecznie z zadowalającym skutkiem co potwierdza się w tysiącach opinii rolników. Wynika to z tego, że to tylko adiuwanty. Jednakże, bez nich woda odbije się od liści i spłynie do gleby. Nawet koncerny chemiczne takie jak Bayer, BASF, Syngenta i inni w swoich najlepszych preparatach zawierają różnego rodzaju adiuwanty: olejowe, silikonowe aby ciecz pozostała na roślinie.

Tecnophyt pH+ v2.0 8w1 został wyposażony w adiuwant typu surfaktant amfoteryczny, który dzięki sile adhezji łączy  powierzchniowe warstwy cieczy jeszcze silniej. Zapewnia to skuteczne obniżenie napięcia powierzchniowo-czynnego z 72 dyn/cm do blisko 30 dyn/cm co zapewnia jeszcze pełniejsze pokrycie liści cieczą roboczą.

Aby uzyskać pełną skuteczność adiuwanta, nie wystarczy tylko pozostawić cieczy na roślinie. Wynika to z tego, że rośliny nie zawsze pobierają to, co im dostarczamy. Ciecz pozostawiona na liściu wyparowuje lub nie zostaje w ogóle pobrana. Przecież zależy nam na tym, aby substancje trafiły do całej rośliny.

Trzeba więc aktywować system pobierania i transportowania wszystkiego, co roślinie aplikujemy. Substancje aktywne zawarte Tecnophycie pH+ v2.0 8w1  uruchamiają fizjologiczny aktywator, dzięki czemu już po kilku minutach cała zawartość naszego oprysku jest już w roślinie. Odbywa się to , w sposób fizjologiczny poprzez wyginanie – otwieranie aparatów szparkowych i natychmiastowe pobieranie cieczy. Dzięki temu opady deszczu, które występują w skutek nagłego załamania pogody nie wpływają na skuteczność zabiegów ponieważ dostarczane substancje są już w roślinach lub chwastach.

DOPEŁNIENIE PERFEKCJI

ZAPOBIEGAMY

Tecnophyt pH+ v2.0 8w1 to nie tylko nowy produkt. To nowa przyszłość rolnictwa, którą tworzą rolnicy oraz zaangażowany zespół pasjonatów rolnictwa z firmy Agro-Perfect oraz Agritecno Fertilizantes. Dzięki bardzo szybkiej wymianie informacji i wiedzy w połączeniu z laboratorium i naukowcami tworzymy nową przyszłość rolnictwa. Przykładem tego jest ewolucja Tecnophytu pH+ 6w1 na Tecnophyt pH+ v2.0 8w1. W tak krótkim czasie dokonaliśmy tak wiele. Wymierne korzyści dla rolnictwa z takiej współpracy są niezliczone, począwszy od bardzo prostego i łatwego stosowania, podniesienia skuteczności-efektywności, a poprzez zmianę formuły umożliwienie także obniżenia kosztów na hektar.

Oryginalny i rzeczywiście skuteczny Tecnophyt pH+ v2.0 8w1  jest tylko jeden.

Skuteczny antyspieniacz jako 8 element Tecnophytu pH+ v2.0 8w1  zapobiega wytwarzaniu się piany w opryskiwaczu. Wynika to z tego, że zawartość różnych substancji mieszanych w nieodpowiedni sposób powoduje antagonistyczną reakcje wynikiem czego jest nadmierne pienienie się roztworów. Substancje zawarte w antyspieniaczu zapobiegają i niwelują skutki pienienia się roztworu dzięki czemu oszczędzamy czas poprzez skracania czasu przygotowania oprysku.

 Zespół Agro-Perfect

„Prawdziwa wiedza, to znajomość przyczyn”

Arystoteles

WEJDŹ W ŚWIAT SKUTECZNYCH TECHNOLOGII

 

Strona Główna

Copyright © 2015 Agro-Perfect TM. All rights reserved.

Kontakt

Oferta